Każdego dnia sięgasz 150 razy po swojego smartphona – mobile nadal króluje w online!

Każdego dnia sięgasz 150 razy po swojego smartphona – mobile nadal króluje w online!
Kwiecień 17, 2018 admin

Zbieranie i przetwarzanie danych w celach reklamowych to jedno, budowa świadomości konsumenta i generowanie sprzedaży w dużej mierze opiera się na analityce! Informacja to potęga, mobile gwarantuje bezpośredni kontakt z wybranym konsumentem w czasie rzeczywistym. Gospodarka stale się rozwija, dlatego też, aby powiększać zyski, trzeba dopasować się do dynamicznych zmian.

Przedsiębiorstwa coraz częściej zauważają przydatność danych, pozyskują narzędzia, które poprawiają technikę dokładnej analizy, dodatkowo zbierając jeszcze więcej danych! Agencje, przetwarzające i katalogujące zebrane informacje, pomagają małym i dużym firmom w rozwijaniu własnej działalności. Dostarczają precyzyjne dane, które nie dość, że generują sprzedaż, to dodatkowo budują wizerunek w sieci oraz świadomości o reklamowanych produktach, bądź usługach. Technologia, jak wszystko, rozwija się w zatrważającym tempie, dawniej samo przechowywanie danych było dużym wyzwaniem, i organizacyjnym, i technologicznym.

 

Więcej smartfonów! Więcej konsumentów! Więcej mobile!

Od dłuższego czasu możemy obserwować tendencję wzrostową liczby użytkowników smartfonów oraz czasu, jaki poświęcają na przeglądanie treści na stronach mobilnych i w aplikacjach.

Według danych z poprzedniego roku, sięgamy do smartfonu średnio 150 razy w ciągu dnia, a aż ponad 75% użytkowników korzysta z niego w ciągu pierwszych 15 minut od obudzenia. Nic więc dziwnego, że wydatki migrują w stronę reklamy mobilnej!

Mimo skuteczności kanału mobile, powinien być on dodatkiem do działań sprzedażowych, przyszłością jest bazowanie na różnych formach dotarcia do konsumenta. Jednak, czy dane uzyskiwane z mobile nie są kluczem do prowadzenia zróżnicowanych, omnichannelowych działań marketingowych?  W końcu to właśnie poznanie zachowań konsumentów generuje sprzedaż, czyli to, co najistotniejsze w biznesie!

 

Rynek wyraźnie przejmują smartfony!

Rozbudowany wachlarz dostępnych aplikacji oraz prostota w dotarciu do interesujących treści sprawia, że smartfon stał się najbardziej osobistym i przydatnym urządzeniem przenośnym, z jakiego korzystamy na co dzień.

Konsumenci coraz chętniej udostępniają swoje dane i pozwalają śledzić aktywność w sieci, w zamian za usługę.

Pozyskanie, przetwarzanie i udostępnianie dokładnych danych o konsumencie pozwala przeprowadzić wnikliwą analizę i określić precyzyjne algorytmy pomocne w profilowaniu użytkowników.
Na podstawie zebranych danych, usługodawca może dopasować swoją ofertę do zainteresowanego konsumenta.

Na dokładne określenie targetu pozwala tylko urządzenie przenośne.

Nic więc dziwnego, że w październiku 2016 desktop na świecie oficjalnie przegrał z mobilem!

W Polsce wydarzyło się to kilka miesięcy wcześniej, 60,04% Polaków wybierało smartfon do aktywności w Internecie, łączy się to z ciągle rosnącym przekonaniem, że trzeba być online!


W sieci dzielimy się opiniami, poznajemy świat lokalny i globalny i wchodzimy w interakcję ze wszystkim!

Zainteresowany kampanią mobile? Napisz do nas na info@mobehave.com

Źródło: https://interaktywnie.com/biznes/artykuly/mobile/juz-60-4-procent-ruchow-w-sieci-dotyczy-smartfonow-i-tabletow-w-mobile-trzeba-inwestowac-254620

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*