Określenie preferencji zakupowych konsumentów kluczem do skutecznej sprzedaży!

Określenie preferencji zakupowych konsumentów kluczem do skutecznej sprzedaży!
Kwiecień 17, 2018 admin

Badania rynkowe, przeprowadzone przez firmę Forrester pokazują, że do 2020 roku organizacje podejmujące swoje decyzje w oparciu o dane sięgną ponad biliona dolarów.

Wolumeny danych i zainteresowanie wykorzystania ich w biznesie proporcjonalnie rośnie!

Prowadzenie działalności w oparciu o dane wymaga wdrożenia profesjonalnych narzędzi analitycznych, które trafnie będą realizowały cele sprzedażowe.

Mobilny konsument generuje bardzo dużo informacji, w oparciu o analizę przetwarzanych danych targetuje się grupę docelową.

Określa się 4 podstawowe kategorie danych, które generuje użytkownik. 

  1. dane demograficzne, informacje o wieku i płci użytkownika oraz o urządzeniu, z jakiego korzysta,
  2. dane kontekstowe, określają kontekst, w jakim wyświetla się reklama oraz miejsce jej obecności,
  3. na kierowanie kampanii do potencjalnie zainteresowanych pozwalają dane behawioralne, analizujące konsumowane przez userów treści. Analiza pozwala poznać intencje zakupowe konsumenta i jego zainteresowania, a nawet przewidywać jego przyszłe potrzeby. Są to dane wysokiej jakości, ukazują profil behawioralny konsumenta w czasie rzeczywistym, z bieżącym uwzględnianiem zmian w aktywności mobilnej,
  4. dane lokalizacyjne, ukazują dokładne położenie użytkownika z dokładnością do 1 metra, jest to zdecydowana przewaga mobile nad desktopem.
    Pozwala na dotarcie do użytkownika, znajdującego się na danym obszarze, umożliwiając mu dotarcie do interesującej go usługi bądź poszukiwanego produktu.

Korzystanie z danych, zarówno własnych – 1st i 2nd party cookie, jak i zewnętrznych – 3rd party w realizowaniu kampanii reklamowych pozwalają na pewne osiągnięcie zamierzonego sukcesu.

 

Zainteresowany realizacją mobilnej kampanii reklamowej? Napisz do nas na info@mobehave.com

Źródło: https://nowymarketing.pl/a/15437,smartfon-prawde-ci-powie-dane-o-uzytkownikach-urzadzen-mobilnych-to-goracy-towar

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*