Geofencing w mobile marketingu! Konsument w ruchu – smartfon zawsze pod ręką

Geofencing w mobile marketingu! Konsument w ruchu – smartfon zawsze pod ręką
Kwiecień 26, 2018 admin

Geofencing może być stosowany w różnym celu, jednym z nich jest marketing mobilny, który z założenia opiera się na przetwarzaniu lokalizacji użytkownika w czasie rzeczywistym.
Dzięki pozostawianym danym z zainstalowanej aplikacji, w momencie wejścia w określoną strefę, mobilny konsument otrzymuje powiadomienie o dowolnej treści.
Mogą być to aktualne promocje, oferty specjalne, zaproszenia na eventy bądź po prostu zwykłe powiadomienia, które informują potencjalnego klienta o reklamowanym miejscu.

Geofencing więc, to nic innego jak wirtualna granica wokół określonego punktu.

Marketing oparty na lokalizacji zyskuje coraz większe znaczenie i przewiduje się jego dalszy rozwój w nadchodzących latach.

Spersonizowana komunikacja mobilna, angażowanie użytkowników w życie marki i wnikliwa analiza profili konsumentów to główne zalety zastosowania technologii geofencingu w swojej aplikacji mobilnej, działaniem ubocznym mogą być tylko większe zyski i pozytywny wizerunek marki!

Rynek aplikacji mobilnych stale się rozwija, liczba pobrań wzrosła do 60%, a czas spędzany w aplikacjach w ciągu całego roku wzrósł do 30%. Dane pochodzą z raportu App Annie i porównują rok 2017 z 2015. W ciągu dwóch lat zanotowano przyrost 105% konsumenckich wydatków na aplikacje mobilne.

Wiedza, jaką generuje mobilny użytkownik pozwala zrozumieć jego unikalne zainteresowania i potrzeby. Uwzględnienie tych informacji w rozwoju aplikacji mobilnej, trafnie dostosuje przekaz reklamowy do potencjalnego klienta.

Zainteresowany realizacją kampanii opartej na lokalizacji?  Napisz do nas, pomożemy – info@mobehave.com

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*