Jak wykorzystać potencjał mundialu 2018 w mobilnych działaniach reklamowych?

Jak wykorzystać potencjał mundialu 2018 w mobilnych działaniach reklamowych?
Maj 17, 2018 admin

Podczas Mistrzostw Świata, fani piłki nożnej są targetem w działaniach marketingowych – będą korzystać ze swoich smartfonów częściej niż zwykle i częściej niż osoby o innych zainteresowaniach. Wydarzenia sportowe i towarzyszące im zachowania są źródłem dochodów wielu marek i reklamodawców, nie tylko związanych ze sportem!

mobile first

Allot Communications w swoim badaniu zachowań użytkowników wykazało, że globalne wykorzystanie mobilnego Internetu szerokopasmowego zwiększyło się o 24% podczas ostatnich meczów Pucharu Świata. Przeglądanie stron na urządzeniach mobilnych zwiększyło się o 35% podczas gry piłkarzy.

Każdą okazję warto wykorzystać!

Wydarzenia sportowe, jak i podobne globalne eventy, znacznie zwiększają ruch w sieci mobilnej i są świetną okazją dla reklamodawców i przedsiębiorców, by zaistnieć w świadomości potencjalnych klientów i tym samym zwiększyć sprzedaż. Przygotowanie kampanii związanej z mundialem wymaga kreatywnego podejścia – to wystarczy, by
w otoczce mundialowej, reklamować produkt, który na pierwszy rzut okiem, nie jest bezpośrednio związany z futbolem.

Producenci przekąsek, piwa, a nawet restauracje oferujące dostawę jedzenia do domu prześcigają się w działaniach reklamowych, aby przyciągnąć jak najwięcej klientów. To samo dotyczy odzieży sportowej i elektroniki, producenci starają się zachęcić kibiców do kupna oferowanego produktu i przekonać, że właśnie tego potrzebują. Organizowanie akcji specjalnych i wypuszczanie limitowanych serii produktów budzi duże zainteresowanie wśród fanów piłki nożnej –  naklejki, karty i gadżety z wizerunkami piłkarzy dodane do zakupów zawsze zwiększą grono odbiorców i pobudzą kolekcjonerskie pasje każdego fana futbolu.
Docierać do kibiców można na różne sposoby, znane linie lotnicze przekonują przesłaniem – obejrzenie meczu na żywo jest na wyciągnięcie ręki!

 

World Cup przejmuje media społecznościowe

Puchar Świata FIFA w Brazylii (2014r.) uznano za pierwsze takie wydarzenie, które mocno zaistniało w mediach społecznościowych. Dzięki ubiegłorocznym danym udostępnionym przez Snapchata, podczas finału Ligi Mistrzów, fani futbolu na całym świecie byli o 48% bardziej aktywni niż przeciętny użytkownik aplikacji.

Globalnie piłka nożna jest najpopularniejszym sportem na Facebooku i Instagramie z trzykrotnie większą liczbą obserwujących niż jakikolwiek inny sport.

Bycie na bieżąco z wydarzeniami sportowymi to jedno, aż 94% fanów sportu na Instagramie ‘podgląda’ prywatne profile ulubionych sportowców! Finał Pucharu Świata w 2014 roku był najbardziej popularnym wydarzeniem sportowym w historii Facebooka – twierdzi sam gigant!

Internauci chętnie dzielą się ze sobą piłkarskimi emocjami! 66% hiszpańskojęzycznych fanów piłki nożnej twierdzi, że komunikacja z innymi userami sprawia, że Mistrzostwa są bardziej ekscytujące.

 

To już wiemy: Mobilny konsument generuje bardzo dużo informacji!

Smartfony są kieszonkową furtką do wszelkich, na bieżąco aktualizowanych informacji o mundialu.
58% fanów piłki nożnej użyje swojego smartfonu, by uzyskać konkretne informacje, podczas gdy 46% będzie wyszukiwać wybranych treści w trakcie turnieju.
Rozmaite badanie zachowań użytkowników przekonują do wykorzystania mundialu w działaniach reklamowych. Z wykorzystaniem odpowiednich narzędzi, możemy dotrzeć do różnych grup kibiców, do tych, którzy na co dzień śledzą wybrane mecze i do tych, którzy jedynie przy okazji dużych rozgrywek wykazują zainteresowanie piłką nożną. Mamy wiedzę, w jaki sposób kibice obserwują wyniki meczów i jak często szukają informacji o aktualnych sportowych wydarzeniach.

Podczas rozgrywek, pomiar danych z urządzeń przenośnych rejestruje aż 3 razy większy niż zwykle ruch na mobilnych witrynach związanych z piłką nożną. Możemy więc wyświetlać przekaz reklamowy np. w aplikacjach pokazujących live wyniki meczów. W towarzystwie informacji piłkarskich na stronach www możemy również zamieścić wideo natywne.

Dzięki narzędziu InteliGEO udało nam się zgromadzić użytkowników (ad ID), którzy pojawiają się na stadionach podczas meczów Ekstraklasy. Użytkownikom oglądającym mecze w pubach lub strefach kibica przekaz reklamowy możemy wyświetlać poprzez SMSy lub MMSy, wiadomości push lub display. Tym, którzy zainspirowani sukcesami piłkarzy trenują football online, możemy wyświetlać reklamy w imitujących rozgrywki piłkarskie grach.

Wszystkie te narzędzia można wykorzystać także w przypadku offline’owych punktów bukmacherskich, które w czasie mistrzostw z pewności odnotują większy niż zazwyczaj ruch. Wykorzystując web2SMS gromadzimy dane o użytkownikach odwiedzających portale i blogi związane z piłką nożną, by następnie skierować do nich skuteczną kampanię SMSową.

 

Mobile jest drugim urządzeniem, z którego korzystają fani do oglądania Mistrzostw Świata, zaraz po telewizji!

Użytkownicy często podwójnie monitorują wydarzenia sportowe (37%). Smartfony oferują szybką i prostą formę przeglądania kampanii multimedialnych i angażują użytkowników, dzielących się sportowymi emocjami z bliskimi.

Aż 90% konsumentów chce podzielić się swoimi sportowymi przeżyciami z innymi! Przeprowadzone badania pokazują także, że aż 37% fanów sportu codziennie klika w interesującą reklamę mobilną

Mundial może być świetną inspiracją do stworzenia rich mediowych kreacji angażujących użytkowników Przy odpowiedniej idei kreatywnej można znaleźć kontekst z kategoriami, które nie kojarzą się wprost z piłką nożną – zainteresowany taką kampanią, napisz do nas, pomożemy! info@mobehave.com  

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*