Mobile first, czyli wideo w marketingu mobilnym!

Mobile first, czyli wideo w marketingu mobilnym!
Maj 17, 2018 admin

Popularność mobilnych reklam wideo wciąż rośnie, prognozuje się, że do 2019 roku, 72% konsumpcji materiałów wideo będzie odbywało się na urządzeniach mobilnych!

Wraz z energiczną transformacją branży marketingu mobilnego zmienia się sposób wykorzystania dostępnych technologii w doborze idealnych metod dotarcia do konsumenta. W ciągu dwóch lat, wartość reklamy wideo wzrosła o 20%, a inwestycja w taki format reklamowy sięgnęła 64%!

W Internecie mobilnym rok 2018 będzie rokiem znaczącego wzrostu popularności materiałami wideo.

Raport przygotowany przez przedsiębiorstwo internetowe CISCO podpowiada, że do 2020 roku konsumencki ruch wideo ma stanowić 82% ruchu w sieci. Prognozy mówią same za siebie, do 2019 roku wydatki na reklamę wideo online wzrosną – będą wynosić 31% sumy wszystkich kosztów.

Możliwość bezpośredniego i skutecznego dotarcia do konsumenta jest łatwiejsza  za pomocą smartfona, który towarzyszy nam bez przerwy! Choć rok 2015 został okrzyknięty rokiem reklam wideo, w tym roku 85% mobilnych marketerów planuje zwiększyć inwestycję w materiały wideo o 10%, w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Według YouAppie, w tym roku aż 94% marketerów zauważyło większe znaczenie mobilnego wideo, a 93% z nich przyznało, że stale będzie rosnąć.

Z jakich źródeł najczęściej korzystają mobilni użytkownicy? Nie ma nic dziwnego, że najbardziej popularnym kanałem wybieranym przez użytkowników jest You Tube (88%).
Warto pamiętać, że rośnie popularność krótkich treści wideo, badanie AdEx pokazuje, że 20% respondentów wyłącza film po 10 sekundach, gdy nie jest on wystarczająco interesujący, co istotne, aż 61% konsumentów ogląda wideo bez włączonego dźwięku, warto więc zadbać, aby przekaz był uzbrojony w dodatkowe napisy.

Nawyki i zachowania konsumenta także ulegają zmianie. Zasoby treści wideo stale rosną, a użytkownicy poświęcają coraz więcej czasu na konsumowanie treści. W tym roku czas poświęcony przez przeciętnego użytkownika na oglądanie treści wideo wynosi ok. 4 godzin dziennie, w porównaniu z badaniami zeszłorocznymi, spędzamy 3 godziny więcej na oglądanie materiałów wideo. Treści te konsumowane są głównie wieczorami, w dzień największy ruch mobilny można zauważyć w mediach społecznościowych
i na przeglądaniu stron z wiadomościami.

Prognozy są mocno skoncentrowane na mobile. Konsumpcja materiałów wideo na urządzeniach stacjonarnych, w tym roku spadnie o 1%, a w kolejnym nawet o 2%.

NATYWNA REKLAMA WIDEO, CZYLI JAK ZWIĘKSZYĆ CZAS UŻYTKOWNIKÓW NA STRONIE!

Rosnące możliwości techniczne urządzeń i szybkość transferu danych to świetna podstawa pod tworzenie wideo opartym na mobile customer experience. Zajmujemy się nie tylko produkowaniem i optymalizacją treści wideo, ale także skutecznie nimi zarządzamy i na bieżąco analizujemy sukcesy kampanii.

Nasze treści wideo, podczas oglądania 15 sekundowego materiału, angażują użytkowników o 50% bardziej niż wideo na Facebooku.

Z pomocą odpowiednich narzędzi i wiedzy marketingowej, każde przedsiębiorstwo jest w stanie zatrzymać użytkowników na swojej stronie internetowej, co gwarantuje niezależność od serwisów społecznościowych i udostępnianych tam treści.
Większe zyski, unikalne wyświetlenia i duże zainteresowanie potencjalnych klientów – czy to nie to, czego właśnie potrzebuje Twoja firma?  Z racji mobile first, którego mocno się trzymamy –  odtwarzamy także playlisty na desktopie.

Dawid Wałęga
CEO Mobehave

Natywne wideo = korzyści dla wydawcy:

  • dłuższy czas użytkowników na stronie,
  • więcej obejrzeń treści wydawcy,
  • niższy BR i brak konieczności wykierowywania na Facebooku czy YouTube
  • mobile first (playlista na smarfonach działa tak, jak playlista na Facebooku), a aktualnie jest to większy udział niż desktop.

Przy czym, jak pokazują nasze statystyki, zaangażowanie jest znacznie wyższe!

 

Jesteś zainteresowany realizacją takiej kampanii? Chcesz reklamować się za pomocą formatu wideo? Napisz do nas! Pomożemy! –info@mobehave.com
Kontakt dla Wydawców zainteresowanych zamieszczeniem playera video natywnego – bartosz.kamela@mobehave.com

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*