Aplikacje mobilne i ich możliwości reklamowe nakręcają biznes!

Aplikacje mobilne i ich możliwości reklamowe nakręcają biznes!
Maj 24, 2018 admin

Według szacunków App Annie, w 2016 r. globalni konsumenci pobrali 149,3 miliardy aplikacji mobilnych, prognozy wskazują, że w 2021 r. liczba ta wzrośnie do 352,9 miliarda pobrań.

Tworzenie aplikacji mobilnych w biznesie pozwala umocnić pozycję przedsiębiorstwa na rynku i zdynamizować jego rozwój. Kontekstowe reklamy umieszczane w aplikacjach zwiększają zaangażowanie klientów w życie marki, a wraz z nim, świadomość skutecznych działań firmy.

Według tegorocznych prognoz, globalny mobilny ruch danych wzrośnie prawie siedmiokrotnie w latach 2016-2021.
Aplikacje mobilne towarzyszą mobilnym konsumentom niemal przy każdej codziennej czynności i nieustannie pełnią istotną rolę w życiu użytkowników, w każdym wieku.

Możliwości, jakie generuje mobile są z każdym rokiem coraz większe, a zastosowanie aplikacji w biznesie jest bardzo zróżnicowane i dotyczy wielu sfer życia prywatnego i zawodowego.

Od lat obserwuje się wzrost liczby aplikacji, ich popularności, pobrań, a także czasu spędzanego na przeglądaniu tworzonych treści – jest to także świetna okazja do reklamowania swoich produktów w mobilnym wymiarze.

W 2016 r. konsumenci na całym świecie pobrali 149,3 miliardy aplikacji mobilnych, prognozy wskazują, że w 2021 r. liczba ta wzrośnie do 352,9 miliarda pobrań.

Istnieje wiele sposobów promowania własnej działalności w aplikacji mobilnej i jej samej, dzięki czemu, jesteśmy w stanie dotrzeć do każdej, określonej grupy odbiorców.

Z ubiegłorocznego badania Zenith Mobile Advertising Forecasts wynika, że w tym roku 66% populacji będzie w posiadaniu smartfona. W Polsce ten odsetek wynosi 64%.

Mobilne korzystanie z sieci umożliwia konsumentom dostęp do wszelkich treści i udostępnianie ich między sobą wszędzie, w drodze do pracy, szkoły, czy w podróży.

Rosnące zainteresowanie konsumentów mobilem i związanymi z nim trendami otwiera furtkę reklamodawcom, przedsiębiorcom oraz marketrom do skutecznych działań komunikacyjnych.

Serwisy społecznościowe to jedna z najpopularniejszych aktywności użytkowników Internetu, lecz mobilny handel stale przyciąga nowych odbiorców.

Konsumenci coraz chętniej robią zakupy za pośrednictwem aplikacji do zakupów mobilnych.

W porównaniu z ubiegłym rokiem możemy zaobserwować wzrost zainteresowania zakupami online o 54%!

Z badania przeprowadzonego w 2016r. wynika, że około połowa mobilnych konsumentów wybiera urządzenie przenośne z powodu wygody w kupowaniu produktów, 46% chce w ten sposób zaoszczędzić czas.

Mobile gwarantuje także bezproblemowy dostęp do informacji o płatnościach i oferowanych produktach w każdej chwili!  Urządzenia mobilne ułatwiają nie tylko zakupy i dostęp do social mediów, w porównaniu z 2017r. użytkownicy chętniej konsumują media i muzykę na urządzeniach przenośnych, o 43%!

W 2020 r. użytkownicy mobilni na świecie będą stanowić 89% populacji.

Korzystanie z aplikacji mobilnych jest codziennym nawykiem, konsumenci uruchamiają obecnie średnio 9 aplikacji dziennie, mimo, że liczba zainstalowanych jest o wiele większa. Ten trend ma swoją nazwę – jest to zasada 30:10, około 30 aplikacji używanych jest miesięcznie, a 10 w ciągu jednego dnia.

W 2015 r. Nielsen Audience Measurement potwierdził badanie AppAnnie szacując, że konsumenci korzystali z 26 do 27 aplikacji miesięcznie. AppAnnie zauważa, że trend stale się utrzymuje.

Globalne wydatki konsumentów na aplikacje do gier mobilnych w 2021 roku wyniosą 105,2 mln dolarów!

Flurry wcześniej informował, że gracze spędzają więcej czasu i pieniędzy w grach mobilnych niż kiedykolwiek wcześniej. W ubiegłym roku użytkownicy spędzili ponad pięć godzin dziennie przeglądając mobilne treści!

Jesteś zainteresowany promocją własnej aplikacji, a może jeszcze jej nie masz?
Napisz do nas -pomożemy! info@mobehave.com

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*