Mobile marketing i reklama natywna – trendy, na które musisz zwrócić uwagę podczas promocji własnego biznesu!

Mobile marketing i reklama natywna – trendy, na które musisz zwrócić uwagę podczas promocji własnego biznesu!
Maj 24, 2018 admin

Przyszłość reklamy online uzależniona jest od preferencji mobilnych konsumentów. Aż 70% dzisiejszych odbiorców wskazuje reklamę natywną jako preferowany sposób zdobywania informacji o produkcie!

Reklama natywna i mobile to silne trendy, które rozwijają się w zatrważającym tempie. Obserwowane zachowania, działania i zwyczaje zakupowe mobilnych konsumentów pozwalają na dostosowanie takiego przekazu, który realnie zainteresuje odbiorcę i pomoże w podjęciu zakupowej decyzji.

Natywny format spełnia swoje zadanie, gdy trafia do odpowiedniego odbiorcy w formie, miejscu i czasie, które wynikają z jego upodobań i działań w internecie. W formacie natywnym reklamodawca z łatwością dotrze do osoby, która wyraziła zainteresowanie daną tematyką w odniesieniu do konkretnych produktów lub usług – reklama przestaje być nachalna.

4 główne założenia reklamy natywnej:

  • wartościowa, angażująca treść i merytoryczny przekaz,
  • odpowiedni format, który nie zakłóca przeglądania treści i dostosowuje się do miejsca wyświetlania,
  • przekaz dostosowany do zainteresowań użytkowników,
  • oznaczony jako treść marketingowa, przekaz odróżniający się od treści redakcyjnej,

W 2020 roku reklamy natywne będą stanowić 63% przychodów z mobilnych przekazów displayowych! 

Mierzone w reklamie natywnej działania mobilnych konsumentów są o 20-60% częstsze i zdecydowanie chętniej klikane niż te same przekazy wyświetlane na desktopie – świadczy to o wysokim poziomie zaangażowania w treści natywne.

Potwierdzają to badania skuteczności reklam, które szacują, że natywne przekazy są dwukrotnie bardziej zauważalne niż tradycyjne banery reklamowe.

Reklamy natywne przez brak nachalności i generowanie większego zaangażowania w prezentowaną treść są pożądane przez świadomych konsumentów i stanowić będą większość przychodów z reklam mobilnych do 2020 roku.

W tym roku, w Stanach Zjednoczonych przeznaczono ponad 32 miliardy dolarów na reklamę natywną, o 31% więcej niż w ubiegłym roku.

źródło: www.innpoland.pl

Format natywny zamiast kontrowersyjnego hasła i krzykliwej aranżacji zaspokaja potrzebę zdobycia wartościowej informacji w pożądany przez konsumenta sposób.

Brytyjska firma The Association of Online Publishers kilka lat temu przeprowadziła badanie, w którym 59% ankietowanych uznało reklamę natywną za bardziej interesującą i przekazującą wartościowe treści. Tradycyjną reklamę internetową wybrało tylko 35% respondentów.

Zastosujemy format reklamy natywnej w Twojej kampanii! Zainteresowany? Napisz do nas – info@mobehave.com

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*