Natywna reklama wideo – angażuje, wzbudza większe zainteresowanie, nie irytuje i… skutecznie walczy z adblockerami!

Natywna reklama wideo – angażuje, wzbudza większe zainteresowanie, nie irytuje i… skutecznie walczy z adblockerami!
Maj 24, 2018 admin

Reklama natywna to rodzaj reklamy, która stanowi integralną część treści medialnej. Jest maksymalnie zaadaptowana do stylistyki i standardów edytorskich. Nie ma charakteru inwazyjnego, lecz jest naturalnie wkomponowana w treść, jaką przegląda i sam sobie wybiera użytkownik.

 

reklama natywna walczy z adblockerami!

Mobile i reklama natywna – idealne połączenie!

Nowoczesne urządzenia mobilne i ich funkcjonalna przewaga nad desktopem powoduje stałe zmiany nawyków konsumentów i sposobów konsumowania przez nich treści reklamowych. Użytkownicy wybierają smartfony w poszukiwaniu interesujących ich treści w Internecie, ale zdecydowanie chętniej angażują się w wizualne formaty, oglądają filmy, ruchome grafiki i dzielą się nimi między sobą.

Według ubiegłorocznego badania przeprowadzonego przez firmę Insivia, użytkownicy zapamiętują aż 95% informacji z oglądanego wideo, w porównaniu do 10-procentowego przyswojenia przekazywanej informacji po przeczytaniu tekstu.

Obserwując zachowania użytkowników i podążając za trendami, warto stosować nowatorskie narzędzia, które pozytywnie wpływają na odbiór przekazu reklamowego przez konsumentów.

Badania pokazują, że światowy rynek reklamy mobilnej w 2020 roku w 63% będzie oparty na formatach natywnych, podczas gdy w 2012 roku było to ledwie 14%.

Wideo natywne najdłużej zostaje w pamięci użytkowników, notuje wyższą interakcję i większy zasięg, a także stanowi integralną część serwisu, na którym jest umieszczane. Cechuje je skuteczność w dotarciu do klienta i wysoka konwersja. Z wszystkich dostępnych formatów reklamowych, wideo natywne najbardziej angażuje użytkowników i jest mniej inwazyjne niż tradycyjne bannery.

Nie bez przyczyny największe firmy internetowe świata, takie jak Google i Facebook, inwestują w natywne formaty reklamowe i w dużej mierze opierają swój przychód na tych rozwiązaniach.

92% mobilnych użytkowników udostępnia filmy wideo między sobą – w takich wypadkach wideo natywne, wykonane w interesujący sposób spełnia swoją rolę.

W raporcie IAB US i Edelman użytkownicy wskazują reklamę natywną za najbardziej interesującą, a zarazem najmniej inwazyjną spośród wszystkich form reklamy online. Angażująca reklama natywna musi być wartościowa, kreatywna i odpowiednio dostosowana do grupy odbiorców, a tym samym wyświetlana w odpowiednio dobranych miejscach.

Natywny format to skuteczny sposób na walkę z adblockerami, użytkownicy chętniej zapoznają się z interesującym przekazem, który jednocześnie informuje!

W dobie ogromnego szumu informacyjnego i przesytu treścią mamy świadomość, że poprzez ciekawy, natywny content wideo, przedsiębiorstwa szybciej i celniej dotrą do potencjalnych klientów. Ponad połowa, bo aż 59% marketerów i menadżerów z całego świata, zgadza się, że jeśli zarówno tekst, jak i wideo są dostępne na ten sam temat, częściej wybierają wideo.

 

Reklama natywna walczy z adblockerami

Rosnące możliwości techniczne urządzeń i szybkość transferu danych to świetna podstawa pod tworzenie wideo opartym na mobile customer experience. Zajmujemy się nie tylko produkowaniem i optymalizacją treści wideo, ale także skutecznie nimi zarządzamy i na bieżąco analizujemy sukcesy kampanii. Nasze treści wideo, podczas oglądania 15 sekundowego materiału, angażują użytkowników o 50% bardziej niż wideo na Facebooku.

Z pomocą odpowiednich narzędzi i wiedzy marketingowej, każde przedsiębiorstwo jest w stanie zatrzymać użytkowników na swojej stronie internetowej, co gwarantuje niezależność od serwisów społecznościowych i udostępnianych tam treści.

Większe zyski, unikalne wyświetlenia i duże zainteresowanie potencjalnych klientów – czy to nie to, czego właśnie potrzebuje Twoja firma?  Z racji mobile first, którego mocno się trzymamy –  odtwarzamy także playlisty na desktopie.

Dawid Wałęga
CEO moBehave

Zainwestuj w natywny format wideo i sprawdź, jakie możliwości oferuję ten format reklamy – dotrzyj do swoich klientów już dziś – info@mobehave.com!

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*