M-commerce przyszłością dla kupujących, zakupy za pośrednictwem smartfona coraz popularniejsze!

M-commerce przyszłością dla kupujących, zakupy za pośrednictwem smartfona coraz popularniejsze!
Czerwiec 11, 2018 admin

Mobilnie znaczy wszędzie

Zrozumienie nawyków i potrzeb konsumentów to wyzwanie, któremu sprostać może kanał mobile – a jego rola w handlu online zwiększa się z każdym rokiem.

W nowoczesnym świecie procesy zakupowe odbywają się w każdym miejscu i czasie, podczas przerwy w pracy, w oczekiwaniu na autobus, w korkach, czy w łóżku, przed zaśnięciem czy tuż po przebudzeniu. Smartfon i inne urządzenia przenośne pozwalają nam łączyć się z siecią gdziekolwiek jesteśmy. Dzięki łatwej dostępności, klienci coraz chętniej realizują swoje potrzeby zakupowe mobilnie, szybciej znajdują konkretne produkty i skutecznie napędzają sprzedaż, a producenci smartfonów powiększają ekrany telefonów dla większej wygody użytkowników.

Zakupy przez smartfona

W Polsce mobilnie robi zakupy 67% kupujących w sieci!

Konsument wybiera mobilne zakupy ze względu na:

  • możliwość kupowania w dowolnym czasie (36%),
  • wygodę robienia zakupów mobilnie (34%),
  • zaoszczędzony czas (31%) i pieniądze (29%)
  • prywatność korzystania z osobistego smartfona (27%),
  • technologiczną zmianę w formie sprzedaży (20%),
  • możliwość bycia na bieżąco z tym, co pojawia się na rynku (20%),
  • dedykowane oferty dla użytkowników smartfonów (19%)

 

Powyższe dane pochodzą z tegorocznego raportu Izby Gospodarki Elektronicznej. Badanie mShopper 2.0: Polacy na zakupach mobilnych przeprowadzone w 2016 roku, potwierdza, że w zakupach mobilnych cenimy głównie swobodę. Wskazało tak 52% ankietowanych uczestników.

Firma BI Intelligence, prognozuje, że w USA do 2020 roku, rynek m-commerce będzie mierzony na poziomie 45% całkowitego rynku e-commerce, a jago wartość przekroczy 284 miliardy dolarów.

Klientów sklepów internetowych przybywa. Szerokie mobilne działania reklamowe, dzięki możliwości przewidywania intencji zakupowych, wzmacniają przekaz i wywołują potrzebę posiadania produktu. Łatwe i szybkie zakupy to podstawa wyboru kanału sprzedaży.

 

Mobilnie znaczy wszędzie

Ciągle rośnie odsetek osób korzystających z social mediów. Tegoroczne badania pokazują, że aż 82% Polaków używa Facebooka. Serwisy społecznościowe coraz chętniej angażują się w kanał m-commerce tworząc nowe narzędzia, dzięki którym użytkownik może dokonać zakupu nie wychodząc z platformy. Facebook i Twitter już wprowadziły taką możliwość, a na Instagramie, funkcja dostępna jest tylko dla niektórych użytkowników. Już niedługo dzięki platformie będziemy mogli m.in. rezerwować bilety do kina.

Przedsiębiorcy i sprzedawcy już wprowadzają w swoich e-sklepach możliwość kupienia wybranego produktu za pomocą jednego przycisku – co znacznie usprawnia proces kupna. Osobisty smartfon pozwala również na bezpieczne wprowadzenie informacji o płatnościach tylko raz, bez konieczności ponownego uzupełniania.

Jest dużo możliwości na promocję własnego biznesu w kanale mobile! Napisz do nas, pomożemy Ci zaistnieć w świadomości mobilnych konsumentów. info@mobehave.com

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*