W 2002 roku zarejestrowano pierwszą kampanię SMS-ową, w 2018 roku wciąż to narzędzie marketingu mobilnego odznacza się wysoką skutecznością!

W 2002 roku zarejestrowano pierwszą kampanię SMS-ową, w 2018 roku wciąż to narzędzie marketingu mobilnego odznacza się wysoką skutecznością!
Czerwiec 11, 2018 admin

Różnorodność dostępnych na rynku komunikatorów mobilnych nie wykluczyła tradycyjnych wiadomości tekstowych. SMSy, MMSy, a nawet VMSy (wiadomości głosowe) nadal odznaczają się wysoką skutecznością.
Przemyślane i dobrze zaplanowane wykorzystanie tych narzędzi w działaniach komunikacyjnych gwarantuje zysk i buduje pozytywną,
bardziej osobistą relację marka-klient.

SMS odznacza się wysoką skutecznością

Powiadomienia SMS docierają do nas bardzo szybko, to daje pewność, że odbiorca zobaczy to, co chcemy aktualnie przekazać w ciągu kilku minut od dostarczenia.

Umiesz żyć bez telefonu?

Według badania przeprowadzonego w 2016 roku przez firmę Nielsen, 53% globalnych konsumentów odczuwa niepokój, gdy nie mają w zasięgu wzroku swojego urządzenia. To właśnie z tego powodu kampanie mobilne, wykorzystujące tradycyjną formę krótkich wiadomości tekstowych, są tak skuteczne. Użytkownicy z ciekawością otwierają wszystkie otrzymane wiadomości, a wiadomo, że przeciętny konsument nie rozstaje się ze swoją komórką przez ok. 14 godzin na dobę. Większość mobilnych konsumentów, w ciągu 15 minut od obudzenia, sprawdza na swoich telefonach bieżące powiadomienia.

Nielsen, w swoim badaniu sprawdził także preferencje mobilnych konsumentów, 47% z nich wybrało wiadomości tekstowe jako podstawowy środek komunikacji.

SMSy odznaczają się otwieralnością na poziomie aż 98%!

Dlaczego warto wykorzystać SMS-y kampaniach reklamowych?

• są proste w obsłudze,
• nie wymagają dostępu do Internetu,
• są pewnym narzędziem komunikacji,
• gwarantują najtańszy sposób porozumiewania się.

Kampania mobilna z wykorzystaniem sms.

Użytkownicy chętnie wybierają krótkie wiadomości tekstowe jako pewny sposób komunikacji między sobą. Przedsiębiorstwa wykorzystują tę formę do komunikacji marketingowej, a instytucje bankowe do autoryzowania transakcji. Stale zwiększa się też udział instytucji państwowych na rynku SMS, urzędy, a tym samym interesanci, cenią sobie taki rodzaj powiadomień o np. gotowych do odbioru dokumentach.

Chcesz wykorzystać wysyłkę SMSów i MMSów w działaniach swojej firmy? A może nie masz pomysłu jak to zrobić? – napisz do nas, pomożemy! info@mobehave.com

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*