Aplikacja mobilna dobrym miejscem do monetyzacji przestrzeni reklamowych!

Aplikacja mobilna dobrym miejscem do monetyzacji przestrzeni reklamowych!
Czerwiec 25, 2018 admin

Każdego dnia pobieramy nowe aplikacje mobilne i wykorzystujemy je w codziennym życiu. Dzięki nim komunikujemy się między sobą, zamawiamy jedzenie do domu, sprawdzamy rozkład autobusów czy natężenie ruchu na drodze. Są dla nas dużym ułatwieniem, zapewniają rozrywkę oraz w szybkim tempie dostarczają nam potrzebnych w danej chwili informacje. Preferencje mobilnych użytkowników są kluczowe przy tworzeniu aplikacji. Obserwacja ich zachowań i nawyków związanych z  instalowaniem aplikacji, korzystaniem z nich i usuwaniem, a także analiza rynkowa zależą od jej sukcesu i przyjęcia przez konsumentów.

The Manifest: większość użytkowników korzysta z aplikacji społecznościowych (39%), na drugim miejscu plasują się gry (10%) i komunikatory (10%).
Aplikacje sprzedażowe wybiera 7% userów.

Według tegorocznych danych liczba użytkowników mediów społecznościowych wynosi ponad 3 miliardy – w porównaniu z rokiem poprzednim możemy zauważyć przyrost o 13%!
Dla porównania,
liczba internautów to niewiele ponad 4 miliardy.

Media społecznościowe są stworzone do smartfonów, a za ich pośrednictwem możemy relacjonować bieżące wydarzenia, dzielić się własnymi przeżyciami, z każdego miejsca na świecie i kiedy tylko chcemy. Świat social media jest bogaty w różnorodne serwisy.

Kwietniowe badanie wykazały, że aplikacja WhatsApp i Facebook Messenger wiodą prym w kategorii komunikatorów.
Szacunki wykazały, że liczba ich pobrań jest dwukrotnie większa niż serwisu Facebook. Dodatkowo, liczba osób korzystających z każdej dostępnej aplikacji społecznościowej wzrosła o 30%. Według LikeWeb, WhatsApp ma silniejszą pozycję geograficzną i jest najpopularniejszą aplikacją w większości krajów świata.

reklama natywna walczy z adblockerami!

Najwięcej czasu w aplikacjach mobilnych spędzają młodzi ludzie w wieku 18-24!

Ogólnodostępne dane i raporty pozwalają na wnikliwą analizę preferencji konsumentów. Zaplanowanie skutecznej strategii działań reklamowych, czy stworzenie chętnie pobieranej aplikacji mobilnej chętnie wymaga znajomości rynku i doświadczenia mobilnych konsumentów:

  • Według raportu Google Mobile App Marketing Insights: How Consumers Really Find and Use Your Apps, przeciętny użytkownik korzystający z systemu operacyjnego Android, używa na co dzień 25% aplikacji zainstalowanych na urządzeniu,
  • według raportu The Manifest, 21% Milenialsów (czyli pokolenia ludzi urodzonych w Polsce między 1984 i 1997 rokiem) otwiera aplikację mobilną więcej niż 50 razy w ciągu dnia, 25% z nich usuwa ją, ze względu na brak pamięci w swoim telefonie, a 26% uważa, że nie spełnia ona ich potrzeb,
  • globalWebIndex szacuje, że przeciętny użytkownik Internetu spędza około 6 godzin dziennie używając swoich urządzeń mobilnych i korzystając z usług internetowych.

Flurry wskazuje wzrost liczby dostępnych aplikacji mobilnych w kategorii m-commerce!

Zgodnie z ubiegłorocznymi danymi, w Polsce, z różnych aplikacji zakupowych korzysta około 41% konsumentów. Potencjał ten dostrzegła sieć drogerii Rossmann. Przemyślana strategia marki pokazała jak wysokie jest zapotrzebowanie mobilnych użytkowników na takie rozwiązania sprzedażowe. Aplikacja Rossman w ciągu 12 miesięcy mogła pochwalić się największym wzrostem zasięgu na rynku.

Na liderskim podium aplikacji sprzedażowych znaleźli się:

  • OLX.pl z zasięgiem 17,59%,
  • Allegro – 14,16%,
  • AliExpress – 11,86%.

W kanale mobile użytkownicy nie ograniczają się wyłącznie do kupna i sprzedaży. Aplikacje, a także mobilne przeglądarki internetowe wykorzystywane są do wyszukiwania informacji o interesujących produktach, pomocnych rekomendacjach znajomych czy zwykłej obserwacji działań marek. Coraz chętniej konsumenci używają dostępnych zniżek i kuponów. Zauważalnym zjawiskiem jest rozpoczynanie zakupów na urządzeniu mobilnym i finalizowanie transakcji z użyciem desktopu. Jednak prognozy na następne lata szacują, że smartfony przez pełne dostosowanie ich do szybkich i bezpiecznych płatności online, przejmą proces zakupowy i będą wyłącznym kanałem preferowanym przez użytkowników.

 

Więcej o mobilnym handlu internetowym przeczytasz w naszym artykule: http://mobehave.com/2018/06/11/m-commerce-zakupy-smartfon/

Jeśli jesteś zainteresowany reklamą w aplikacjach mobilnych, bądź ich promocją – zapytaj o nasze inwentory: info@mobehave.com

Źródła:

 

0 komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*